Zespół Obsługi Szkół i Przedszkola

Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych objętych projektem pn. "Nowa jakość Edukacji w Integracyjnym Przedszkolu Krasnala Hałabały”

 

 

Od 18 do 23 stycznia 2019 roku w integracyjnych oddziałach przedszkolnych z terenu Gminy Wielopole Skrzyńskie, które objęte są dofinansowaniem z Europejskiego Funduszu Społecznego, odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 

Gospodarzami wydarzeń były oddziały przedszkolne funkcjonujące przy Szkołach Podstawowych w Broniszowie, Gliniku, Nawsiu i Brzezinach, a także Samorządowe Przedszkole Krasnala Hałabały w Wielopolu Skrzyńskim.

 

Przedszkolaki na tę okazję przygotowały specjalny program artystyczny oraz okolicznościową dekorację. Zaproszeni dziadkowie z dumą podziwiali występy swoich wnucząt, które dołożyły wszelkich starań, aby jak najlepiej wyrazić swoje podziękowanie za trud włożony w ich wychowanie. Mali artyści z przejęciem na twarzach odtwarzali swoje role, śpiewali piosenki oraz recytowali wiersze. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.

 

Na zakończenie uroczystości dzieci obdarowały swoich dziadków upominkami i zaprosiły gości na słodki poczęstunek.

 

Do życzeń przyłączył się Pan Marek Tęczar Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie, który w swoim przemówieniu wyraził podziw dla umiejętności i zdolności artystycznych przedszkolaków i podkreślił, że zajęcia dydaktyczne prowadzone w oddziałach przedszkolnych pozwalają dzieciom na wszechstronny rozwój.

 

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

 

Organizację uroczystości w oddziałach przedszkolnych, zakup upominków w postaci serduszek oraz materiałów plastycznych, z pomocą których wykonano dekorację sal oraz laurki sfinansowano ze środków projektu pn. „Nowa jakość Edukacji w Integracyjnym Przedszkolu Krasnala Hałabały”.

Projekt jest realizowany z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WP na lata 2014-2020. Wartość projektu wynosi 1 199 894,40 zł, z czego 1 079 894,40 zł stanowią środki Unii Europejskiej natomiast 120 000,00 zł to środki własne (wkład budżetu gminy m.in. poprzez udostępnienie sal i tzw. wkład prywatny).

 

Poniżej  link do galerii zdjęć

Bal Babci i Dziadka - Brzeziny

Bal Babci i Dziadka - Broniszów

Bal Babci i Dziadka - Glinik

Bal Babci i Dziadka - Samorządowe Przedszkole Krasnala Hałabały w Wielopolu Skrzyńskim

Bal Babci i Dziadka - Nawsie

Zakupione materiały

Udostępnij: