Zespół Obsługi Szkół i Przedszkola

Przedszkole Integracyjne


Zespół Obsługi Szkół i Przedszkola realizuje projekt pn.:      

,,Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały - równy start w obliczu
nierównych szans"

dofinansowany ze środków Unii Europejskiej przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 - 2020 Priorytet IX ,,Jakość edukacji
i kompetencji w regionie", Działanie 9.1 Rozwój edukacji przedszkolnej

 

Projekt obejmuje następujące działania:

 • uruchomienie przedszkola integracyjnego w Wielopolu Skrzyńskim dla 100 dzieci w ramach pięciu oddziałów przedszkolnych,
 • zatrudnienie dodatkowej kadry pedagogów, 
 • budowa pełnowymiarowego placu zabaw wraz z ogrodem sensorycznym, który również będzie dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych,
 • przeprowadzenie prac remontowych i adaptacyjnych w budynku Samorządowego Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej w Wielopolu Skrzyńskim,
 • kompleksowe wyposażenie wszystkich oddziałów przedszkolnych w pomoce edukacyjne,
 • sfinansowanie wyprawki przedszkolaka dla 100 dzieci,
 • wyposażenie oddziałów przedszkolnych w nowoczesne zestawy interaktywne wraz
 • z oprogramowaniem (tablica interaktywna, projektor, laptop),
 • wzbogacenie ofert przedszkola o liczne zajęcia dodatkowe takie jak: rytmika, gimnastyka korekcyjna, edukacja ekologiczna, warsztaty teatralne, zajęcia karate,
 • zapewnienie opieki logopedycznej i psychologicznej dla uczestników projektu,
 • sfinansowanie atrakcji dla dzieci w formie imprez integracyjnych oraz wyjazdów (kino, teatr, zoo),
 • sfinansowanie kursu pierwszej pomocy dla dzieci,
 • sfinansowanie specjalistycznych zajęć rehabilitacyjnych dla dzieci zgodnych z indywidualnym orzeczeniem o kształceniu specjalistycznym,
 • dofinansowanie kosztów bieżących funkcjonowania przedszkola (media oraz obsługa).

Wartość projektu to 1 451 407,20 zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to 1 306 107,00 zł, wkład własny – 145 300,00 zł, w tym wkład w formie udostępnienia sal – 20 845,00 zł.

 

Wycieczka do Siedliska JANCZAR w Pstrągowej

Dzięki realizacji projektu "Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały - równy start w obliczu nierównych szans", w dniu 11 lipca br. został zorganizowany wyjazd do Siedliska JANCZAR w Pstrągowej. 

Wtorek 11 lipca 2017
Wycieczka do ZOO

 W związku z realizacją projektu „Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały – równy start w obliczu nierównych szans” w dniach 8 i 9 czerwca zostały  zorganizowane wyjazdy, dla wszystkich przedszkolaków, do ZOO w Krakowie.

Zwiedzając ogród zoologiczny przedszkolaki poznały wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. 
Bardzo wesoło było w delfinarium, ciekawie w akwarium, a śmiesznie w małpiarni. Wycieczka do zoo była doskonałą lekcją przyrody dla naszych maluchów.  

Poniedziałek 12 czerwca 2017
Dzień Dziecka - 01.06.2017

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków. W naszym przedszkolu tego dnia cały dzień trwała zabawa.

Dzień obfitował w liczne atrakcje, które zostały zapewnione dzięki realizacji projektu „Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały – równy start w obliczu nierównych szans”.
Na zakończenie dnia każdy przedszkolak otrzymał prezent. Chociaż przedszkolaki codziennie otrzymują wiele miłości i serca od rodzin i nauczycielek, w tym czasie czuły się naprawdę wyjątkowo, uśmiech nikomu nie schodził z twarzy. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.

Piątek 2 czerwca 2017
Dzień Mamy i Taty

 W dniu 31.05.2017 roku w Samorządowym Przedszkolu Krasnala Hałabały zostało zorganizowane spotkanie integracyjne pt:
Dzień Mamy i Taty. Przedszkolaki słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość oraz ojcowski autorytet. Po wspaniałych występach, podczas których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach rodziców zauważyć można było wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom piękne prezenty. Wszyscy mieli okazję podzielić się wrażeniami podczas słodkiego poczęstunku.

Środa 31 maja 2017
Zapytanie ofertowe ZOSIP.273.26.2016.RPO
Środa 31 maja 2017
Zapytanie ofertowe ZOSIP.273.25.2016.RPO "Dostawa wyprawki dla przedszkolaka - zamówienie uzupełniające"
Piątek 26 maja 2017
Wyjazd do Teatru "Maska" w Rzeszowie

 

 W związku z realizacją projektu „Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały – równy start w obliczu nierównych szans” w dniu 12 kwietnia został zorganizowany wyjazd, dla wszystkich przedszkolaków, do Teatru „Maska” w Rzeszowie, na przedstawienie teatralne p.t. „Skarpety i papiloty”

Sztuka teatralna jest zawsze z radością przyjmowana przez małych widzów, gdyż bardziej niż inne rodzaje twórczości artystycznej ukazuje sytuacje i zdarzenia, których w codziennym życiu dzieci same nie potrafią dostrzec. Teatr w formie zabawy pokazuje, co złe, a co dobre, pobudza do myślenia i wyciągania wniosków.

 Dla niektórych przedszkolaków było to pierwsze spotkanie ze sztuką i wielką sceną. Spektakl zrobił na dzieciach ogromne wrażenie, a na ich twarzach można było zobaczyć nie tylko uśmiech i radość, ale także wielkie emocje i zaciekawienie tym jak skończy się bajka. 

 GALERIA:

Czwartek 13 kwietnia 2017
Kurs pierwszej pomocy

W związku z realizacją projektu „Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały – równy start w obliczu nierównych szans” w dniach 7,13 i 21 marca zorganizowany został kurs pierwszej pomocy dla wszystkich grup przedszkolnych.

Zajęcia przeprowadzili ratownicy z Podkarpackiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Rzeszowie.

Opowiedzieli oni przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek ratowników dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku. Nauczyli się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon.

Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym przedszkolaki uczyły się podstaw reanimacji.

Największe zainteresowanie wzbudził przyjazd karetki pogotowia. Każde dziecko mogło zobaczyć karetkę „od środka”, zapoznać się z jej wyposażeniem, a nawet usiąść za kierownicą.

Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.

Szkolenie to z pewnością nauczy dzieci radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Bardzo ważne jest wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych, bowiem kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać pierwszej pomocy.

Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób profesjonalny i ciekawy, tak że każdy przedszkolak chętnie brał w nich udział.

Na koniec kursu wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplom oraz drobne upominki.

GALERIA:

Środa 22 marca 2017
Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w Samorządowym Przedszkolu Krasnala Hałabały.

 

 Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym.

 Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, a przede wszystkim bezgranicznie kochają.
Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniu 23 stycznia  2017r. odbyło się uroczyste spotkanie. Gospodarzem uroczystości była Dyrektor  Przedszkola Pani Barbara Musiał, która ciepłymi słowami przywitała szanownych gości. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Pan Wójt Marek Tęczar, przewodnicząca Rady Gminy Pani Halina Poręba oraz wikariusz wielopolskiej parafii ksiądz Michał Polański, którzy złożyli uczestnikom serdeczne życzenia.
Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki oraz inscenizację Jasełek. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości. Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.

GALERIA:

Poniedziałek 23 stycznia 2017
Zapytanie ofertowe ZOSIP.273.23.2017 Usługa pełnienia funkcji nauczyciela rytmiki
Poniedziałek 16 stycznia 2017
Informacja dla rodziców

Zespół Obsługi Szkół i Przedszkola w  Wielopolu Skrzyńskim informuje że w dniu 11.01.2017 roku zakończono nabór dodatkowy na wolne miejsca w Samorządowym Przedszkolu Krasnala Hałabały.

Środa 11 stycznia 2017
Zakup zestawu estradowego dla Samorządowego Przedszkola Krasnala Hałabały w Wielopolu Skrzyńskim.

 

W ramach realizacji projektu „Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały – równy start w obliczu nierównych szans” został zakupiony zestaw estradowy dla Samorządowego Przedszkola Krasnala Hałabały w Wielopolu Skrzyńskim.

 

Zestaw ten zawiera:

- 2 kolumny o mocy 300 Wat

- zintegrowany mixer

- 2 statywy do mikrofonów + 2 mikrofony bezprzewodowe z odbiornikiem

Będzie on wykorzystywany na imprezach integracyjnych organizowanych w przedszkolu, w związku z realizacją projektu.

 

Dostawcą jest COMAX COMPUTERS Ropczyce.

Koszt zakupu wyniósł 4305,00 zł (środki pozyskane w ramach w/w projektu).

GALERIA:

Poniedziałek 2 stycznia 2017
Zakup urządzenia interaktywnego - "Magiczny dywan"

 

Zakup urządzenia interaktywnego - „Magiczny dywan”

 

W ramach realizacji projektu „Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały – równy start w obliczu nierównych szans” został zakupiony „magiczny dywan” dla Samorządowego Przedszkola Krasnala Hałabały w Wielopolu Skrzyńskim.

 

Magiczny Dywan to zintegrowany system czujników ruchu, który zawiera w sobie projektor, komputer i moduł interaktywny. Jego funkcjonalność umożliwia szerokie zastosowania w każdym pomieszczeniu, na jasnym i jednolitym podłożu. Obraz wyświetlany na podłogę tworzy wirtualny „magiczny dywan”, na którym uczestnicy przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych, po edukację poznawczą z różnych dziedzin, a na interaktywnych reklamach kończąc. Osoba, podczas zabawy, integruje się w jej tok, za pomocą ruchów rąk lub nóg. Wielkość wyświetlanego obrazu zależy od wysokości zawieszenia urządzenia nad powierzchnią podłogi i zbliżona jest do prostokąta o wymiarach 2 X 3 metry. Zaletą jest niezwykła łatwość obsługi, wyłącznie za pomocą pilota zdalnego sterowania. Jest to zasada zbliżona do obsługi domowego telewizora. Magiczny Dywan to podłoga interaktywna zaprojektowana przez polskich inżynierów.

 

Dostawcą urządzenia jest Moje Bambino Sp. z o.o. Łódź.
Koszt zakupu wyniósł 10 305,60 zł. (środki pozyskane w ramach w/w projektu)

GALERIA: 

 

Poniedziałek 2 stycznia 2017
Nabór dodatkowy do Samorządowego Przedszkola Krasnala Hałabały

 

Projekt ,,Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały - równy start w obliczu nierównych szans"

dofinansowany ze środków Unii Europejskiej przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 - 2020 Priorytet IX ,,Jakość edukacji 
i kompetencji w regionie", Działanie 9.1 Rozwój edukacji przedszkolnej

 

Zespół Obsługi Szkół i Przedszkola w Wielopolu Skrzyńskim

 

OGŁASZA NABÓR DODATKOWY

NA WOLNE MIEJSCA

DO SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA KRASNALA HAŁABAŁY W WIELOPOLU SKRZYŃSKIM

  

REALIZUJEMY PROJEKT PT:

 

,,Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały - równy start 
w obliczu nierównych szans"

 

Do udziału w projekcie zapraszamy dzieci

w wieku od 3 do 6 lat zamieszkujące na terenie naszej gminy.

 

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych i wykwalifikowanych nauczycieli wychowania przedszkolnego. Program zajęć obejmuje realizację podstawowego programu przedszkolnego oraz licznych zajęć dodatkowych. Zajęcia odbywają się przez 9 godzin dziennie.

 

Wszystkie potrzebne informacje oraz dokumenty rekrutacyjne można uzyskać

w Biurze Projektu, w Zespole Obsługi Szkól i Przedszkola w Wielopolu Skrzyńskim

Nr tel. (017) 22 14 922, 536 260 632

Czwartek 22 grudnia 2016
Zapytanie ofertowe ZOSIP.273.22.2016 Prowadzenie zajęć grupowych z rytmiki
Środa 14 grudnia 2016
Nabór dodatkowy do Samorządowego Przedszkola Krasnala Hałabały

 

Projekt ,,Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały - równy start w obliczu nierównych szans"

dofinansowany ze środków Unii Europejskiej przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 - 2020 Priorytet IX ,,Jakość edukacji 
i kompetencji w regionie", Działanie 9.1 Rozwój edukacji przedszkolnej

 

Zespół Obsługi Szkół i Przedszkola w Wielopolu Skrzyńskim

 

OGŁASZA NABÓR DODATKOWY

NA WOLNE MIEJSCE

DO SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA KRASNALA HAŁABAŁY W WIELOPOLU SKRZYŃSKIM

  

REALIZUJEMY PROJEKT PT:

 

,,Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały - równy start 
w obliczu nierównych szans"

 

Do udziału w projekcie zapraszamy dzieci

w wieku od 3 do 6 lat zamieszkujące na terenie naszej gminy.

 

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych i wykwalifikowanych nauczycieli wychowania przedszkolnego. Program zajęć obejmuje realizację podstawowego programu przedszkolnego oraz licznych zajęć dodatkowych. Zajęcia odbywają się przez 9 godzin dziennie.

 

Wszystkie potrzebne informacje oraz dokumenty rekrutacyjne można uzyskać

w Biurze Projektu, w Zespole Obsługi Szkól i Przedszkola w Wielopolu Skrzyńskim

Nr tel. (017) 22 14 922, 536 260 632

Piątek 9 grudnia 2016
Spotkanie integracyjne pt. "Mikołajki"

6 grudnia 2016 roku nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty zakupione dzięki realizowanemu projektowi „Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały – równy start w obliczu nierównych szans”. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

GALERIA:

Środa 7 grudnia 2016
Zapytanie ofertowe ZISIP.273.21.2016.RPO Dostawa wyposażenia multim., sprzętu estradowego oraz zestawu zabawowego dla Przedszkola Krasnala Hałabały.
Poniedziałek 5 grudnia 2016
Uroczyste otwarcie placu zabaw dla Samorządowego Przedszkola Krasnala Hałabały w Wielopolu Skrzyńskim
Środa 30 listopada 2016
Zapytanie ofertowe ZOSIP.273.20.2016.RPO Dostawa i montaż monitoringu placu zabaw
Poniedziałek 28 listopada 2016
Wyjazd przedszkolaków do kina

         W związku z realizowanym projektem "Integracyjne przedszkole Krasnala Hałabały - równy start w obliczu nierównych szans" został zorganizowany wyjazd do kina Helios, na film animowany pt "Dzielna syrenka i piraci z Kraboidów". Dzieci ogromnie przeżywały to wydarzenie, dla niejednego przedszkolaka była to pierwsza wizyta w kinie. Ciemna sala, wygodne krzesła i  ogromny ekran wzbudziły ogólne zainteresowanie. Seans wszystkim bardzo się podobał.

GALERIA ZOSIP:

GALERIA PRZEDSZKOLE:

Poniedziałek 28 listopada 2016
Zapytanie ofertowe ZOSIP.273.19.2016 Prowadzenie zajęć grupowych z rytmiki
Środa 2 listopada 2016
Dostawa schodołazu dla potrzeb osób niepełnosprawnych

W ramach realizacji projektu pn: „Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały – równy start w obliczu nierównych szans”został zakupiony schodołaz gąsienicowy.

Schodołaz gąsienicowy jest urządzeniem, które pomaga pokonywać bariery architektoniczne osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Będzie on eksploatowany w  Szkole Podstawowej w Wielopolu Skrzyńskim, a w razie potrzeby, również w innych placówkach na terenie naszej gminy.

Koszt zakupu wyniósł 10 470,60 złotych (środki pozyskane w ramach w/w projektu).

Galeria:

Piątek 28 października 2016
Pasowanie na przedszkolaka

W ostatnich dniach, dzieci z Samorządowego Przedszkola Krasnala Hałabały w Wielopolu Skrzyńskim, przeżywały wyjątkowe chwile pasowania na przedszkolaka. Na ten moment maluchy przygotowywały się wcześniej pod czujnym okiem swoich wychowawczyń i opiekunek.

Uroczystość pasowania 19 października rozpoczęły grupy dzieci cztero i pięcio letnich, czyli Słoneczek i Wiewiórek. Zaprezentowali oni zgromadzonym rodzicom występy taneczne i piosenki.

Następnie w czwartek 20-go października grupy najmłodsze: Biedronki i Misie zaprosiły rodziców na swoje pasowanie.      

Było to dla nich ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od zebranych gromkie brawa.

Natomiast najstarsza grupa Motylków przedstawiła się 21 października.  Występ artystyczny starszaków podziwiał Pan Wójt – Marek Tęczar, zastępca Wójta – Pan Łukasz Dziok, Dyrektor Szkoły Podstawowej – Pan Marek Śliwiński oraz rodzice.

Dzieci w każdej z grup zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka za pomocą „czarodziejskiego ołówka" przez Dyrektor Placówki – Panią Barbarę Musiał.
Na koniec każde dziecko otrzymało drobny upominek, a w salach pojawiły się nowe zabawki, zakupione dzięki środkom na realizację projektu „Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały – równy start w obliczu nierównych szans”.
Po uroczystym pasowaniu nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dla uczestników uroczystości. Spotkania te pozwoliły rodzicom, nauczycielom i dzieciom zintegrować się.

Galeria zdjęć:

Poniedziałek 24 października 2016
Zakup zabawek i pomocy edukacyjnych

 

W ramach realizacji projektu pn: „Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały – równy start w obliczu nierównych szans” zostały zakupione zabawki oraz pomoce edukacyjne dla przedszkolaków.

 

Dostarczono :

- zabawki edukacyjne (klocki, puzzle, kąciki tematyczne, gry planszowe)

- przyrządy do ćwiczeń i na zajęcia karate (materace, dyski sensoryczne, kształtki rehabilitacyjne,
  piłki do ćwiczeń)

- pomoce dydaktyczne oraz specjalistyczne oprogramowanie dla logopedy (logotomy, gry, klocki
  i puzzle logopedyczne, programy komputerowe, wyposażenie gabinetu logopedy)

- materiały i pomoce na zajęcia teatralne (materiały plastyczne, pacynki, parawan teatrzyk)

- instrumenty muzyczne na zajęcia z rytmiki (trójkąty muzyczne, cymbałki, marakasy, tamburyny,
   bębenki, pałki akustyczne, kastaniety)

Wszystkie dostarczone artykuły są dostosowane dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat oraz posiadają odpowiednie atesty.

Koszt zakupu wyniósł 19 802,97 złotych (środki pozyskane w ramach w/w projektu).

Dostawcą w/w artykułów jest Moje Bambino Sp. z o.o. z Łodzi.

Galeria zdjęć.

Czwartek 20 października 2016
Zapytanie ofertowe nr ZOSIP.273.19.2016.RPO "Dostawa schodołazu"
Środa 12 października 2016
Zapytanie ofertowe nr. ZOSIP.273.18.2016.RPO "Dostawa sprzętu ITC"
Wtorek 11 października 2016
Zakup zastawy stołowej oraz wyprawki dla przedszkolaka

Zakup zastawy stołowej oraz wyprawki dla przedszkolaka

 

W ramach realizacji projektu „Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały – równy start w obliczu nierównych szans” został zakupiony komplet zastawy stołowej, sztućców oraz wyprawki dla wszystkich przedszkolaków,

W ramach zapytania ofertowego na dostawę zastawy dostarczono:

1. Zastawa stołowa:

 • Talerz
 • Miseczka
 • Kubek

Zestawy są wykonane z porcelany w kolorze białym z kolorowymi motywami dziecięcymi.

2. Sztućce:

 • Widelczyk
 • Łyżka
 • Łyżeczka
 • Nożyk

Zestawy wykonane są ze stali nierdzewnej. Kształt i rozmiar sztućców jest dostosowany do użytku przez dzieci od 3 roku życia.

Koszt zakupu wyniósł 8273,17 zł. (środki pozyskane w ramach w/w projektu)

Dostawcą w/w artykułów jest Helios Krzysztof Kozdraś sp.j.

 

W ramach zapytania ofertowego na dostawę wyprawki dostarczono dla każdego przedszkolaka:

 • Kredki trójkątne 12 kolorów - 2 szt
 • Kredki woskowe 12 kolorów - 2 szt
 • Temperówka - 1 szt
 • Ołówek klasyczny wraz z gumką - 2 szt
 • Gumka do mazania - 1 szt
 • Flamastry klasyczne 12 kolorów - 1 szt
 • Mazaki grube 6 kolorów - 1 szt
 • Klej w sztyfcie - 2 szt
 • Farby akwarele 12 kolorów - 1 szt
 • Farby plakatowe 12 kolorów - 1 szt
 • Pojemnik na wodę - 1 szt
 • Mata na stół - 1 szt
 • Pędzle do malowania zestaw 5 szt
 • Nożyczki dla dzieci - 1 szt
 • Papier ksero A4 - 1 ryza
 • Zeszyt papierów wycinankowych 10 kolorów - 1 szt
 • Bibuła 5 kolorów - 1 szt
 • Blok techniczny - 1 szt
 • Papier samoprzylepny 12 kolorów A4 - 1 szt
 • Kolorowanki - 3 szt
 • Plastelina 12 kolorów - 1 szt
 • Ciastolina (masa plastyczna) 6 kolorów - 1 szt
 • Długopisy kolorowe 12 kolorów - 1 szt

Koszt zakupu wyniósł 11 662,16 zł. (środki pozyskane w ramach w/w projektu)

Dostawcą w/w artykułów jest Resgraph Sp. zo.o. Rzeszów.

Poniedziałek 3 października 2016
Zapytanie ZOSIP.273.18.2016 Pełnienie funkcji ewaluatora
Czwartek 29 września 2016
Zapytanie ofertowe ZOSIP.273.17.2016.RPO Dostawa wyposażenia sal dydaktycznych - pomoce edukacyjne
Piątek 23 września 2016
Zapytanie ofertowe ZOSIP.273.16.2016 Prowadzenie zajęć z zakresu surdopedagogiki
Wtorek 20 września 2016
Budowa placu zabaw w ramach projektu.

Największą inwestycją związaną z realizacją projektu pn. „Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały – równy start w obliczu nierównych szans” jest budowa bezpiecznego placu zabaw wraz z ogrodem sensorycznym.

Prace budowlane zostały rozpoczęte dnia 14 września. Planowane zakończenie inwestycji
i oddanie gotowego obiektu do użytku zostało zaplanowane na koniec października tego roku.
Plac zabaw będzie składał się z następujących elementów:

 • ogrodzenie całości placu zabaw z dwiema furtkami wejściowymi (w tym jedna
  o szerokości dostosowanej dla osób niepełnosprawnych),
 • powierzchnia bezpieczna w technologii poliuretanu,
 • podjazd z kostki brukowej, 
 • duży zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią,
 • piaskownica – 1 szt.
 • huśtawka podwójna – 1 szt.
 • huśtawka „bocianie gniazdo” – 1 szt.
 • karuzela platformowa – 1 szt.
 • karuzela „twist” – 1 szt.
 • karuzela z pałąkami – 1 szt.
 • sprężynowiec pojedynczy – 2 szt.
 • sprężynowiec podwójny – 1 szt.
 • ławki – 3 szt.
 • kosze na śmieci 2 szt.
 • wieszak na ubrania – 1 szt.
 • rabata sensoryczna - 1 szt.
Czwartek 15 września 2016
Informacja dla rodziców

Zespół Obsługi Szkół i Przedszkola w  Wielopolu Skrzyńskim informuje że w dniu 06.09.2016 roku zakończono nabór dodatkowy na wolne miejsce w Samorządowym Przedszkolu Krasnala Hałabały.

Wtorek 6 września 2016
Realizacja projektu ,,Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały - równy start w obliczu nierównych szans"

1 września 2016 r. rozpoczęły się zajęcia w ramach projektu: ,,Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały - równy start  w obliczu nierównych szans" 

W projekcie bierze udział 103 uczestników w wieku od 3 do 6 lat. Dzieci mają zapewnioną profesjonalną opiekę nauczyciela wychowawcy, opiekunki, wyżywienie (3 posiłki dziennie) i otrzymały darmową wyprawkę szkolną. W ramach projektu prowadzone są zajęcia z podstawy programowej dla dzieci przedszkolnych 5 dni w tygodniu oraz dodatkowo:

- edukacja ekologiczna,

- gimnastyka korekcyjna,

- karate,

- rytmika,

- zajęcia teatralne.

W najbliższym czasie zostaną zakupione różne gry i zabawki edukacyjne, przyrządy do ćwiczeń i zajęć karate, pomoce dydaktyczne na zajęcia z logopedą oraz materiały i pomoce na zajęcia teatralne, rytmikę. Ponadto dla dzieci zostaną zorganizowane wyjazdy integracyjne do kina, teatru i ogrodu zoologicznego oraz odbędą się imprezy integracyjne. 

Każda z sal edukacyjnych zostanie wyposażona w sprzęt multimedialny (tablica interaktywna, projektor, laptop).  

W związku z projektem zostały wyremontowane sale dydaktyczne w Samorządowym Przedszkolu Krasnala Hałabały oraz oddział   w Szkole Podstawowej. W tej chwili prowadzone są remonty łazienek, stołówki oraz szatni w SP Wielopole, a także remont Biura Projektu. Pomieszczenia w Szkole Podstawowej w Wielopolu Skrzyńskim zostaną adaptowane dla potrzeb dzieci niepełnosprawnych.  

Piątek 2 września 2016
Nabór dodatkowy do Samorządowego Przedszkola Krasnala Hałabały

 

Projekt ,,Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały - równy start w obliczu nierównych szans"

dofinansowany ze środków Unii Europejskiej przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 - 2020 Priorytet IX ,,Jakość edukacji
i kompetencji w regionie", Działanie 9.1 Rozwój edukacji przedszkolnej

 

Zespół Obsługi Szkół i Przedszkola w Wielopolu Skrzyńskim

 

OGŁASZA NABÓR DODATKOWY

NA WOLNE MIEJSCE

DO SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA KRASNALA HAŁABAŁY W WIELOPOLU SKRZYŃSKIM

  

REALIZUJEMY PROJEKT PT:

 

,,Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały - równy start
w obliczu nierównych szans"

 

Do udziału w projekcie zapraszamy dzieci

w wieku od 3 do 6 lat zamieszkujące na terenie naszej gminy.

 

Zajęcia prowadzone będą przez doświadczonych i wykwalifikowanych nauczycieli wychowania przedszkolnego. Program zajęć obejmuje realizację podstawowego programu przedszkolnego oraz licznych zajęć dodatkowych. Zajęcia będą odbywać się przez 9 godzin dziennie.

 

Wszystkie potrzebne informacje oraz dokumenty rekrutacyjne można uzyskać

w Biurze Projektu, w Zespole Obsługi Szkól i Przedszkola w Wielopolu Skrzyńskim

Nr tel. (017) 22 14 922, 536 260 632

 

 

 

Środa 31 sierpnia 2016
Zapytanie ofertowe nr. ZOSIP.273.15.2016.RPO usługa pełnienia funkcji nauczyciela zajęć teatralnych.
Piątek 19 sierpnia 2016
Zapytanie ofertowe nr ZOSIP.273.14.2016.RPO "Dostawa zastawy stołowej dla PrzedszkolaKrasnala Hałabały"
Piątek 19 sierpnia 2016
Zapytanie ofertowe nr ZOSIP.273.13.2016.RPO "Dostawa wyprawki dla przedszkolaka"
Wtorek 16 sierpnia 2016
Zapytanie ofertowe nr ZOSIP.273.12.2016.RPO "Dostawa wyposażenia sal dydaktycznych – meble przedszkolne i biurowe ”
Piątek 12 sierpnia 2016
Zapytanie ofertowe nr. ZOSIP.273.11.2016.RPO usługa pełnienia funkcji psychologa.
Czwartek 11 sierpnia 2016
Zapytanie ofertowe nr. ZOSIP.273.10.2016.RPO usługa pełnienia funkcji nauczyciela zajęć teatralnych.
Czwartek 11 sierpnia 2016
Zapytanie ofertowe nr. ZOSIP.273.9.2016.RPO usługa pełnienia funkcji nauczyciela ekologii.
Czwartek 11 sierpnia 2016
Zapytanie ofertowe nr. ZOSIP.273.8.2016.RPO usługa pełnienia funkcji nauczyciela gimnastyki korekcyjnej.
Środa 10 sierpnia 2016
Zapytanie ofertowe nr. ZOSIP.273.7.2016.RPO usługa pełnienia funkcji nauczyciela karate.
Środa 10 sierpnia 2016
Zapytanie ofertowe nr. ZOSIP.273.6.2016.RPO usługa pełnienia funkcji nauczyciela rytmiki.
Środa 10 sierpnia 2016
Zapytanie ofertowe "Wykonanie prac remontowych i adaptacyjnych dla Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkola w Wielopolu Skrzyńskim"

Zespół Obsługi Szkół i Przedszkola zaprasza do złożenia ofert na zapytanie ofertowe pn. "Wykonanie prac remontowych i adaptacyjnych dla Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkola w Wielopolu Skrzyńskim"

Dokumenty do pobrania:

Czwartek 4 sierpnia 2016
Rekrutacja do Integracyjnego Przedszkola Krasnala Hałabały

 

Projekt ,,Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały - równy start w obliczu nierównych szans"

dofinansowany ze środków Unii Europejskiej przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 - 2020 Priorytet IX ,,Jakość edukacji
i kompetencji w regionie", Działanie 9.1 Rozwój edukacji przedszkolnej

Zespół Obsługi Szkół i Przedszkola w Wielopolu Skrzyńskim

ZAPRASZA

Dzieci w wieku od 3 do 6 lat do udziału w projekcie

,,Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały -
równy start w obliczu nierównych szans"

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku od 3 do 6 lat, zamieszkałych
w województwie podkarpackim, w szczególności w gminie Wielopole

Skrzyńskie, w rodzinach o niskich dochodach, które z uwagi na niepełnosprawność, biedę, czynniki społeczne i geograficzne pozbawione są dostępu do edukacji przedszkolnej i w związku z tym równych szans rozwoju.

Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

Program zajęć obejmuje m.in.: realizację podstawowego programu przedszkolnego oraz licznych zajęć dodatkowych tj.: logopedii, edukacji ekologicznej, teatralnej, rytmiki, gimnastyki korekcyjnej oraz karate. Ponadto każdy z uczestników projektu będzie mógł skorzystać z pomocy psychologa.

Wszystkie oddziały przedszkolne zostaną kompleksowo doposażone w przybory szkolne, pomoce naukowe oraz sprzęt interaktywny dla najmłodszych.

 

Zajęcia przedszkolne rozpoczną się 1 września 2016 roku

Czas trwania projektu: 1 czerwca 2016 - 31 lipca 2017

 

Rekrutacja odbędzie się od 8 do 22 czerwca 2016 roku.

 

Dokumenty rekrutacyjne należy składać w Biurze Projektu, w Zespole Obsługi Szkół i Przedszkola
w Wielopolu Skrzyńskim Nr tel. (017) 22 14 922

Regulamin rekrutacji oraz wzory dokumentów rekrutacyjnych są dostępne na stronach internetowych:
-przedszkole.wielopole-skrz.pl zakładka Przedszkole Integracyjne

-www.wielopole.eu zakładka ZOSIP
oraz bezpośrednio w Biurze Projektu i placówce przedszkola

 

Wasze Dziecko będzie pod fachową opieką, spędzi czas miło i pożytecznie.

Zapraszamy

Środa 1 czerwca 2016
Regulamin rekrutacji

  W związku z realizacją projektu „Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały - równy start w obliczu nierównych szans" Zespół Obsługi Szkół i Przedszkola ogłasza nabór na wolne miejsca do punktu przedszkolnego w Wielopolu Skrzyńskim. Do udziału w realizowanym projekcie zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 6 lat zamieszkujące na terenie podkarpacie, a w szczególności naszej gminy.

Wszystkie potrzebne informacje oraz dokumenty rekrutacyjne można uzyskać w Biurze Projektu, w ZOSiP Wielopole Skrz. (17) 22 14 922.

Rekrutacja odbędzie się od 8 do 22 czerwca 2016 roku.

Komplet dokumentów rekrutacyjnych wraz z załącznikami należy złożyć  w Biurze Projektu, w Zespole Obsługi Szkół
i Przedszkola w Wielopolu Skrz.

DOKUMENTY DO POBRANIA: 

Środa 1 czerwca 2016
INFORMACJA WÓJTA GMINY O ROZPOCZĘCIU REALIZACJI PROJEKTU

Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie informuje o rozpoczęciu realizacji projektu pn. „Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały równy strat w obliczu nierównych szans” realizowanego w ramach: Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 Priorytet IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie Działanie 9.1 Rozwój edukacji przedszkolnej. Gmina aplikowała o środki na realizację zadania w wysokości 85% dofinansowania z Unii Europejskiej    i 5% ze środków Budżetu Państwa, wymagany wkład własny wynosi 10%. Zaznaczam, że jest to autorski projekt Referatu Rozwoju przy konstruowaniu którego nie korzystaliśmy z pomocy firm zewnętrznych i nie zlecaliśmy dodatkowych usług. Pragnę podziękować pracownikom Referatu Rozwoju oraz Pani Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Wielopolu Skrzyńskim Barbarze Musiał za bardzo duży wkład w przygotowanie projektu i proces negocjacji.

W ramach projektu zaplanowane są następujące działania:

● uruchomienie przedszkola integracyjnego w Wielopolu Skrzyńskim dla 100 dzieci w ramach pięciu oddziałów przedszkolnych,

● zatrudnienie dodatkowej kadry pedagogów,

● budowa pełnowymiarowego placu zabaw wraz z ogrodem sensorycznym, który również będzie dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych,

● przeprowadzenie prac remontowych i adaptacyjnych w budynku Samorządowego Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej w Wielopolu Skrzyńskim,

● kompleksowe wyposażenie wszystkich oddziałów przedszkolnych w pomoce edukacyjne,

● sfinansowanie wyprawki przedszkolaka dla 100 dzieci,

● wyposażenie oddziałów przedszkolnych w nowoczesne zestawy interaktywne wraz z oprogramowaniem (tablica interaktywna, projektor, laptop),

● wzbogacenie ofert przedszkola o liczne zajęcia dodatkowe takie jak: rytmika, gimnastyka korekcyjna, edukacja ekologiczna, warsztaty teatralne, zajęcia karate,

● zapewnienie opieki logopedycznej i psychologicznej dla uczestników projektu,

● sfinansowanie atrakcji dla dzieci w formie imprez integracyjnych oraz wyjazdów (kino, teatr, zoo),

● sfinansowanie kursu pierwszej pomocy dla dzieci,

● sfinansowanie specjalistycznych zajęć rehabilitacyjnych dla dzieci zgodnych z indywidualnym orzeczeniem o kształceniu specjalistycznym,

● dofinansowanie kosztów bieżących funkcjonowania przedszkola (media oraz obsługa).

Wartość projektu to 1 451 407,20 zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to 1 306 107,00 zł, wkład własny – 145 300,00 zł, w tym wkład w formie udostępnienia sal – 20 845,00 zł.

Środa 25 maja 2016