Zespół Obsługi Szkół i Przedszkola

Lista zakwalifikowanych osób w ramach projektu pn. "Aktywni rodzice - aktywne maluchy. Nowe miejsca opieki żłobkowej w Wielopolu Skrzyńskim" dofinansowanym ze środków EFS

Czwartek 25 czerwca 2020

Urządzenie placu zabaw dla Gminnego Żłobka „Maluszek” powstałego w ramach środków Unii Europejskiej

W ramach realizowanego przez gminę projektu pn. "Aktywni rodzice - aktywne maluchy. Nowe miejsca opieki żłobkowej w Wielopolu Skrzyńskim" dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, obok budynku Gminnego Żłobka „Maluszek” w Wielopolu Skrzyńskim urządzono plac zabaw dla dzieci, przeznaczony wyłącznie dla potrzeb nowo powołanej, w marcu 2020 roku placówki.

Plac wyposażono w huśtawki, bujaki, zjeżdżalnie i innego rodzaju zestawy zabawowe wykonane z atestowanych, wytrzymałych elementów, w pełni bezpiecznych dla najmłodszych dzieci w wieku do lat 3.

Teren za budynkiem został uporządkowany, zasiano trawnik i ustawiono zabawki ogrodowe, powstało miejsce zabaw dostosowane do potrzeb maluchów, które pod czujnym okiem Opiekunek mogą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Ponadto ze środków projektu sfinansowano również zakup kosiarki elektrycznej niezbędnej do utrzymania porządku i właściwych warunków do użytkowania placu powstałego przy żłobku. Zakupiony sprzęt jest lekki i łatwy w obsłudze, którą sprawował będzie personel zatrudniony w żłobku.

Dla przypomnienia w ramach realizowanego projektu utworzono żłobek, w którym powstały miejsca opieki dla dzieci do 3 lat, zakupiono wyposażenie sal oraz różnego rodzaju pomoce dydaktyczne, zamontowano monitoring i zatrudniono personel żłobkowy.

Wartość projektu wynosi 1 096 589,29 zł, w tym 919 500,29 zł stanowią środki Unii Europejskiej.

Fotogaleria 

Piątek 19 czerwca 2020

Lista Zakwalifikowanych osób w ramach projektu "Aktywni rodzice - aktywne maluchy. Nowe miejsca opieki żłobkowej w Wielopolu Skrzyńskim"

Środa 10 czerwca 2020

Dzień Dziecka w Gminnym Żłobku "Maluszek" utworzonym w ramach środków Unii Europejskiej

1 czerwca 2020 roku w Gminnym Żłobku „Maluszek” w Wielopolu Skrzyńskim obchodzono Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pomimo pewnych ograniczeń w placówce związanych z COVID-19 dołożono wszelkich starań, aby ten dzień był kolorowy, pełen radości, uśmiechu i pozostał na długo w pamięci najmłodszych.

Dobrej zabawy nie było końca, a uśmiech gościł na każdej buzi. Panie Opiekunki przygotowały kolorowe dekoracje i wiele ciekawych kreatywnych zabaw, podczas których dzieci mogły zaprezentować i rozwijać swoje umiejętności. Ogromne zainteresowanie wśród najmłodszych wzbudziła zabawa z użyciem „Magicznego Dywanu” -  zakupionego ze środków Unii Europejskiej, który stanowi doskonałą pomoc dydaktyczną wykorzystującą różnego rodzaju ćwiczenia, gry, zabawy ruchowe zawierającego  treści multimedialne pomocne w wszechstronnym rozwoju dzieci.

Podczas przerw w zabawie uczestnicy degustowali  przygotowane dla nich smakołyki w postaci ciasteczek i napojów.

Na koniec dnia każdy z uczestników otrzymał upominek, który zabrał ze sobą do domu.

Dla dzieci było to kolejne nowe doświadczenie, które spędziły podczas wspaniałej zabawy w gronie swoich rówieśników.

Organizację uroczystości, zakup zabawek, słodyczy, baloników i materiałów do dekoracji  sfinansowano ze środków realizowanego przez gminę projektu pn. „Aktywni Rodzice - Aktywne Maluchy. Nowe Miejsca Opieki Żłobkowej w Wielopolu Skrzyńskim" dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Dzień Dziecka - fotorelacja 

Poniedziałek 1 czerwca 2020

Dzień Mamy i Taty w Gminnym Żłobku "Maluszek" powstałym w ramach projektu pn. "Aktywni Rodzice - Aktywne Maluchy. Nowe miejsca opieki żłobkowej w Wielopolu Skrzyńskim"

Pomimo panującej epidemii koronowirusa i ograniczeń sanitarnych związanych z obecną sytuacją, dzieci z Gminnego Żłobka „Maluszek” w Wielopolu Skrzyńskim przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności dołożyły wszelkich starań, aby upamiętnić święto z okazji Dnia Mamy i Taty.

Uroczystość we wspólnym gronie ze względów bezpieczeństwa nie mogła się odbyć, jednak nie przeszkodziło to najmłodszym w przygotowaniu podziękowań i życzeń dla swoich rodziców.

Dzieci podczas zajęć wspólnie z pomocą opiekunek przygotowały, a następnie wręczyły piękne laurki i kwiaty na ręce rodziców, jako dowód wdzięczności i szacunku za trud włożony w ich wychowanie.

Na twarzach obdarowanych zauważyć można było zadowolenie, wzruszenie i dumę ze swoich pociech.

Dzieci przygotowując laurki miały okazję do nabywania i rozwijania nowych umiejętności i zainteresowań. Podczas wspólnej zabawy uczestnicy chętnie korzystali z zakupionych materiałów plastycznych, z których własnoręcznie wykonali upominki.

Zakup kwiatów oraz materiałów plastycznych, z których wykonano laurki sfinansowano ze środków projektu pn. „Aktywni Rodzice - Aktywne Maluchy. Nowe Miejsca Opieki Żłobkowej w Wielopolu Skrzyńskim".

Dla przypomnienia na utworzenie i funkcjonowanie żłobka Gmina Wielopole Skrzyńskie otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość projektu wynosi 1 096 589,29 zł, w tym 919 500,29 zł stanowią środki Unii Europejskiej.

Zapraszamy do galerii zdjęć poniżej.

 Zakup materiałów plastycznych z okazji Dnia Mamy i Taty 

 Przygotowanie i wręczenie laurek z okazji Dnia Mamy i Taty 

Wtorek 26 maja 2020