Zespół Obsługi Szkół i Przedszkola

Zarządzenie Dyrektora Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkola w Wielopolu Skrzyńskim z dnia 16 marca 2020 r.

Poniedziałek 16 marca 2020

Trwa nabór do Gminnego Żłobka "Maluszek" w Wielopolu Skrzyńskim

Informujemy, że dostępne są jeszcze wolne miejsca w Gminnym Żłobku "Maluszek" w Wielopolu Skrzyńskim.

Żłobek powstał w ramach realizowanego przez gminę projektu pn. "Aktywni Rodzice - Aktywne Maluchy. Nowe Miejsca Opieki Żłobkowej w Wielopolu Skrzyńskim", na który otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Żłobek oferuje opiekę dla dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 roku życia sprawowaną przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 16:30.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą uzyskać  szczegółowe informacje oraz dokumenty rekrutacyjne  w Zespole Obsługi Szkól i Przedszkola w Wielopolu Skrzyńskim – w Biurze Projektu Nr tel. (017) 22 14 922 lub na stronie internetowej Urzędu Gminy  klikając w link https://wielopole.eu/wielopole-skrzynskie/artykul/ogoszenie-o-naborze-dzieci-do-zobka-w-wielopolu-skrzynskim/519/ a także stronie internetowej ZOSiP klikająć w link http://zosip.wielopole-skrz.pl/zosip/news/ogloszenie-o-naborze-dzieci-do-zlobka-w-wielopolu-

Pozostałe informacje zawarte są na zamieszczonym plakacie.

Ofertę żłobka i wyposażenie można zobaczyć klikająć w podany link https://wielopole.eu/wielopole-skrzynskie/album/gminny-zobek-maluszek-w-wielopolu-skrzynskim-juz-otwarty,548,otwarcie-gminnego-zobka-maluszek-w-wielopolu-skrzynskim,550/

Zapraszamy!

Czwartek 5 marca 2020

Uroczyste otwarcie Gminnego Żłobka "Maluszek" w Wielopolu Skrzyńskim

 

2 marca 2020 roku w Wielopolu Skrzyńskim odbyło się oficjalne otwarcie Gminnego Żłobka „Maluszek”. W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście, ale przede wszystkim rodzice z najmniejszymi maluchami, które jako pierwsze będą korzystać z nowo powstałego obiektu.

Placówkę utworzono w budynku dotychczasowego Przedszkola Krasnala Hałabały w centrum Wielopola Skrzyńskiego. To dogodna lokalizacja dla rodziców dzieci z całej gminy. 

Żłobek oferuje opiekę dla dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 roku życia sprawowaną przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 16:30.

Nowoczesne, jasne, bezpieczne, kolorowe i przestronne sale z pełnym zapleczem i miejscami dostosowanymi do różnych potrzeb maluchów - tak właśnie wygląda wnętrze wielopolskiego żłobka.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości i poświęcenia obiektu, którego dokonali: ks. Józef Kłosowski Dziekan Dekanatu Wielopolskiego oraz ks. Piotr Soja Wikariusz Parafii pw. NMP Wniebowziętej w Wielopolu Skrzyńskim. Następnie wszyscy  zostali zaproszeni do zwiedzania powstałej placówki. Dla uczestników wydarzenia przygotowano również  okolicznościowy tort.  

Kolejno przybyli goście spotkali się by wspólnie podsumować zrealizowaną inwestycję.

Pan Marek Tęczar Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie zaznaczył, że koncepcja utworzenia w naszej gminie żłobka wynikała z sygnalizowanych potrzeb rodziców małych dzieci i od samego początku spotkała się z pozytywnym przyjęciem. Pan Wójt podkreślił również, że w naszym regionie nie brakuje młodych, aktywnych rodziców, którzy szybko chcą wrócić na rynek pracy, dlatego też przystąpiliśmy do realizacji projektu, który z pewnością ułatwi życie w szczególności rodzinom z małymi dziećmi.

Następnie Głos zabrał Pan Mateusz Kutrzeba Wicedyrektor ds. Rynku Pracy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie, który pogratulował realizacji tak ważnej inwestycji.

Na zakończenie głos zabrała Pani Urszula Arciszewska Dyrektor Gminnego Żłobka „Maluszek”, która zaznaczyła, że utworzenie żłobka jest niezwykle ważną inwestycją w naszej gminie umożliwiającą stworzenie kompleksowej oferty edukacyjno – wychowawczej. Podziękowała wszystkim osobom, które aktywnie brały udział w przygotowaniu obiektu dla potrzeb najmłodszych.

Żłobek powstał w ramach realizowanego przez gminę projektu pn. „Aktywni Rodzice - Aktywne Maluchy. Nowe Miejsca Opieki Żłobkowej w Wielopolu Skrzyńskim".

W ramach projektu zakupiono m.in. zabawki, książki edukacyjne, zastawę stołową, środki czystości, wykładziny dywanowe, pomoce dydaktyczne, meble, łóżeczka, zestawy pościeli, sprzęt AGD i zamontowano monitoring. Jednocześnie w budynku przeprowadzono szereg prac remontowych, których celem było dostosowanie pomieszczeń do potrzeb żłobka. Wydzielono 2 sale zabaw, 2 pomieszczenia leżakowni, przewijalnię oraz dostosowano pozostałe pomieszczenia.

Zakupione wyposażenie i przeprowadzone prace remontowe można przeglądnąć klikając w podany link  http://zosip.wielopole-skrz.pl/zosip/news/przystosowanie-pomieszczen-dotychczasowego-przedsz

Na realizację przedsięwzięcia Gmina Wielopole Skrzyńskie otrzymała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wartość projektu wynosi 1 096 589,29 zł w tym 919 500,29 zł stanowią środki Unii Europejskiej.

 Galeria zdjęć - otwarcie żłobka

Poniedziałek 2 marca 2020

Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie pn. "Aktywni rodzice - aktywne maluchy. Nowe miejsca opieki żłobkowej w Wielopolu Skrzyńskim"

Czwartek 27 lutego 2020

Lista osób zakwalifikowanych w ramach projektu pn. "Aktywni rodzice - aktywne maluchy. Nowe miejsca opieki żłobkowej w Wielopolu Skrzyńskim"

 

Środa 12 lutego 2020