Zespół Obsługi Szkół i Przedszkola

Kurs pierwszej pomocy

W związku z realizacją projektu „Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały – równy start w obliczu nierównych szans” w dniach 7,13 i 21 marca zorganizowany został kurs pierwszej pomocy dla wszystkich grup przedszkolnych.

Zajęcia przeprowadzili ratownicy z Podkarpackiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Rzeszowie.

Opowiedzieli oni przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek ratowników dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku. Nauczyli się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon.

Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym przedszkolaki uczyły się podstaw reanimacji.

Największe zainteresowanie wzbudził przyjazd karetki pogotowia. Każde dziecko mogło zobaczyć karetkę „od środka”, zapoznać się z jej wyposażeniem, a nawet usiąść za kierownicą.

Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.

Szkolenie to z pewnością nauczy dzieci radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Bardzo ważne jest wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych, bowiem kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać pierwszej pomocy.

Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób profesjonalny i ciekawy, tak że każdy przedszkolak chętnie brał w nich udział.

Na koniec kursu wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplom oraz drobne upominki.

Środa 22 marca 2017

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w Samorządowym Przedszkolu Krasnala Hałabały.

 

 Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym.

 Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, a przede wszystkim bezgranicznie kochają.
Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniu 23 stycznia  2017r. odbyło się uroczyste spotkanie. Gospodarzem uroczystości była Dyrektor  Przedszkola Pani Barbara Musiał, która ciepłymi słowami przywitała szanownych gości. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Pan Wójt Marek Tęczar, przewodnicząca Rady Gminy Pani Halina Poręba oraz wikariusz wielopolskiej parafii ksiądz Michał Polański, którzy złożyli uczestnikom serdeczne życzenia.
Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki oraz inscenizację Jasełek. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości. Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.

GALERIA:

Poniedziałek 23 stycznia 2017

Zapytanie ofertowe ZOSIP.273.23.2017 Usługa pełnienia funkcji nauczyciela rytmiki

Poniedziałek 16 stycznia 2017

Informacja dla rodziców

Zespół Obsługi Szkół i Przedszkola w  Wielopolu Skrzyńskim informuje że w dniu 11.01.2017 roku zakończono nabór dodatkowy na wolne miejsca w Samorządowym Przedszkolu Krasnala Hałabały.

Środa 11 stycznia 2017

Zakup zestawu estradowego dla Samorządowego Przedszkola Krasnala Hałabały w Wielopolu Skrzyńskim.

 

W ramach realizacji projektu „Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały – równy start w obliczu nierównych szans” został zakupiony zestaw estradowy dla Samorządowego Przedszkola Krasnala Hałabały w Wielopolu Skrzyńskim.

 

Zestaw ten zawiera:

- 2 kolumny o mocy 300 Wat

- zintegrowany mixer

- 2 statywy do mikrofonów + 2 mikrofony bezprzewodowe z odbiornikiem

Będzie on wykorzystywany na imprezach integracyjnych organizowanych w przedszkolu, w związku z realizacją projektu.

 

Dostawcą jest COMAX COMPUTERS Ropczyce.

Koszt zakupu wyniósł 4305,00 zł (środki pozyskane w ramach w/w projektu).

GALERIA:

Poniedziałek 2 stycznia 2017