Zespół Obsługi Szkół i Przedszkola

Kurs pierwszej pomocy

W związku z realizacją projektu „Integracyjne Przedszkole Krasnala Hałabały – równy start w obliczu nierównych szans” w dniach 7,13 i 21 marca zorganizowany został kurs pierwszej pomocy dla wszystkich grup przedszkolnych.

Zajęcia przeprowadzili ratownicy z Podkarpackiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Rzeszowie.

Opowiedzieli oni przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek ratowników dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku. Nauczyli się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon.

Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym przedszkolaki uczyły się podstaw reanimacji.

Największe zainteresowanie wzbudził przyjazd karetki pogotowia. Każde dziecko mogło zobaczyć karetkę „od środka”, zapoznać się z jej wyposażeniem, a nawet usiąść za kierownicą.

Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.

Szkolenie to z pewnością nauczy dzieci radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Bardzo ważne jest wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych, bowiem kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać pierwszej pomocy.

Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób profesjonalny i ciekawy, tak że każdy przedszkolak chętnie brał w nich udział.

Na koniec kursu wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplom oraz drobne upominki.

GALERIA:

Udostępnij: